شما اینجا هستید: خانه » طراحی و سئو وب سایت » سئو (seo) و بهینه سازی سایت » ۱۳ راهکار برای بهبود طراحی وب سایت

۱۳ راهکار برای بهبود طراحی وب سایت

۱۳ راهکار برای بهبود طراحی وب سایت

آیا می خواهید مطمئن شوید که بازید کنندگان از مطالب شما استفاده میکنند؟می خواهید زمانی بیشتری را در سایت شما بگذارند؟

13 راهکار برای بهبود طراحی وب سایت

۱- یک آرم مناسب و حرفه ای داشته باشید و به سایت پیوند کنید ارم بخش مهمی از نام تجاری شما می باشد پس مطمئن شوید که به صورت برجسته در سایت نمایش داده می شود از یک تصویر با وضوح بالا استفاده کنید به طوری که ویژگی های آن در گوشه سمت چپ بالای هر یک از صفحات مشخص باشد همچنین، یک قانون کلی برای طراحی سایت وجود دارد , سایت خود را جوری طراحی کنید که بازدید کنندگان به راحتی بتوانند در سایت حرکت کنند و به قسمت خانه یا قسمت های جانبی سایت روند.

۲- با گزینه ها آشنایی داشته باشید برای طراحی سایت گزینه های متفاوتی وجود دارد مطمئن شوید که از کارایی هر یک از گزینه ها اطلاع کافی داشته باشید به طوری که بتوانید در زمان مناسب بهترین طراحی را انجام دهید.

چرا داشتن اطلاعات کافی توصیه می شود؟ زیرا سایتی که بر اثر بی اطلاعی و با بی دقتی طراحی شود بیننده را در نگاه اول متوجه خواهد کرد و نتیجه آن خارج شدن بازدیدکننده از سایت شما خواهد بود ولی سایتی که با نظم و قاعده طراحی شود چشم انداز زیبایی را در نگاه اول همراه خود می آورد.

۳- از درهم و برهمی خلاص شوید. “این روزها امکان دیدن انواع سایت ها با تعداد زیادی سوالات بسیار آسان است،به طوری که مغز ما به سرعت و دائما در حال پردازش این اطلاعات است.برای نگه داشتن بازدید کننده ها در سایت شما از اطلاعات درهم برهم و جانبی دوری کنید.

برای مثال( انواع گرافیک ها عکس ها یا تصاویر متحرک) که چشم بیننده را از مهمترین قسمت سایت شما دور میکنند برای جلوگیری از این مسئله از تعداده لینک ها بکاهید اطلاعات کافی را در گزینه های کمتر بدهید و نکته ریزی که کمتر به آن توجه می شود در اکثر وب سایت ها یک پاراگراف نباید بیش از ۵-۶ خط باشد.”

۴- فضایی برای تنفس ایجاد کنید ” فضای کافی بین پاراگراف ها و تصاویر خود درست کنید به طوری که بیننده فضا برای نفس کشیدن از یک پاراگراف تا پاراگراف بعدی را داشته باشد اینجوری بیشتر قادر به جذب همه ویژگی های سایت خواهد بود دادن مقداری فضای سفید بین متن ها باعث تمرکز بیننده بر روی متن می شود با کنترل کردن فضای سفید طراحی کاربر بهبود پیدا می کند و افزایش بازدهی از وب سایت را به عمل می آورد.

۵- از یک رنگ استراتژیک استفاده کنید. عمدتا استفاده از “یک پالت رنگ خنثی می تواند به پروژه وب سایت شما کمک کند تا ظاهری زیبا، مدرن و تمیز “داشته باشد. به یاد داشته باشید که از رنگ ها درست استفاده کنید. “در نظر گرفتن یک خط کوچک تیره از رنگ برای سرفصل ها و یا گرافیک های کلیدی کمک می کند تا بازدید کنندگان به محتوا مهم سایت پی ببرند همچنین این نیز اهمیت دارد که از یک پالت رنگ که تعریف لوگو را دارا می باشد و سازگاری با دیگر مواد های بازاریابی سایت را دارد استفاده کنید.

اهمیت رنگ در طراحی سایت

۶- برای یک عکاسی خوب، و حرفه ای سرمایه گذاری کنید.بازدید کنندگان وب سایت شما می توانند در یک ثانیه متوجه عکس بی کیفیت شوند و با این تصور وب سایت شما را ترک کنند با سرمایه گذاری در یک عکس با کیفیت به بازدیدکنندگان نشان دهید که وب سایت شما صفحه ای عمومی و گذرا نیست یک عکاسی حرفه ای چشم را به سمت خود می کشد و رابطه عاطفی بین نویسنده و بیننده برقرار میکند در سوی دیگر عکس یا عکاسی بی کیفیتی که هیچ ربطی با مطلب شما ندارد بدتر از نداشتن عکس می باشد.نکته ای جالب(اگر می خواهید توجه بازدیدکنندگان را به یک قسمت خاص بکشانید مثلا قسمت ثبت نام,تصویر فردی را بگذارید که به محل مورد نظر خیره شده است چشم انسان بلافاصله به سمت انسان دیگر کشیده می شود و وقتی ما متوجه می شویم که اون صورت به چیزی خیره شده است توجه ما هم به طور غریزی به ان قسمت جلب می شود.

۷- فونتی را انتخاب کنید که به آسانی قابل خواندن در سراسر دستگاه ها و مرورگرهای باشد . در هنگام انتخاب فونت، در نظر داشته باشید که مردم به جستجوی مطلب در وب سایت ها نه تنها در یک لپ تاپ بلکه در دستگاه های تلفن همراه نیز هستند. “برخی از فونت های بزرگ و کوچک ممکن است به خوبی در [یک مانیتور کامپیوتر] قابل خواندن باشند، اما در مقیاس کوچکتری مانند تلفن همراه قابل دیدن نباشند ،فونتی را انتخاب کنید که سایزی متوسط داشته باشد و به راحتی در جستجو نمایان شود اگر شما فونت های وب را برای نوشتن انتخاب می کنید سعی کنید از بیش از دو خانواده فونت استفاده نکنید اگر شما از طراحی عرض ثابت استفاده می کنید ، از فونتی که اندازه ای حداکثر ۱۵ تا ۲۰ واژه در هر خط را اجازه می دهد استفاده کنید یا اگر شما از یک طراحی سیال استفاده می کنید، از فونتی که ۱۵ تا ۲۰ کلمات در هر خط در ۹۰۰-۱۰۰۰ پیکسل را اجازه می دهد استفاده کنید.

۸- طراحی هر صفحه به عنوان یک صفحه فرود.بیشتر وب سایت ها صفحه ای را نمایش میدهند که به عنوان پیش فرض می باشد و صفحه اصلی انها به حساب نمی آید, در حقیقت اکثریت وب سایت ها بر این اساس طراحی شده اند شما باید طوری وب سایتتان را طراحی کنید که بازدید کننده در هر صفحه ای که فرود بیاید نکات کلیدی همان جا باشد.

۹- راه ارتباطی بین خود و بازدید کننده ایجاد کنید. در هر طراحی خود شماره تماس آدرس و حتی عکسی واضح از خود را نیز در بالای صفحه قرار دهید تا بیننده از امنیت وب سایت شما اطمینان حاصل کند.

 

امنیت در طراحی سایت

۱۰- طراحی پاسخ گو داشته باشید.مطالب خود را از منبع مطمئن تهیه کنید به طوری که پاسخ گوی سوالات بازدیدکنندگان باشید تا وب سایت شما برجسته و حرفه ای شود.

۱۱- ز کارایی وب سایتتان اطمینان حاصل کنید.بیشتر وب سایت ها بعد از گذشت زمان با تبلیغات یا ارور باعث دور کردن بازدید کنندگان می شوند که اثر بسیار مخربی بر سایت دارد پس وب سایت خود را کنترل کنید.

۱۲- دکمه ها را فرامراش نکنید اکثریت بعد از کلیک بر روی گزینه هایی مانند ارسال یا انجام عملیات رنگ گزینه ها تغییر میکند معمولا بی رنگ می شوند پس این را نیز به خاطر داشته باشید.

۱۳- طراحی خود را امتحان کنید.بعد از انجام دادن تمام راهکار ها وب سایت خود را بازبینی کنید.به عنوان بازدید کننده وارد وب سایت خود شوید و تمام ویژیگی ها را از چشم یک بیننده ببینید بدون قضاوت و مطمئن نبودن از سایت خود تصمیم بگیرید ان گاه است که میتوانید وب سایتی مناسب داشته باشید و تجربه ای کامل تر برای بهبود بخشیدن به وب سایت های بعدی تان به دست آورید.

امیدواریم که ۱۳ راهکار برای بهبود طراحی وب سایت اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیارشما عزیزان قرار داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *