شما اینجا هستید: خانه » طراحی و سئو وب سایت » سئو (seo) و بهینه سازی سایت » گوگل و تاثیر آن در سئو

گوگل و تاثیر آن در سئو

گوگل و تاثیر آن در سئو

تمام نکات و ترفندها سئو و موتور جستجوگر گوگل :  موتور جستجوگر گوگل محبوبترین موتور جستجوی جهان و ملاک اصلی رقابت سئو در جهان می باشد.

گوگل

گوگل

در این پست مدیریت سئوی مجموعه سعی نموده است شما را بیشتر با این موتور جستجوگر گوگل که ملاک ارزشیابی سئوی سایت ها می باشد بپردازد.

در ابتدا آشنایی هرچه بیشتر گوگل

گوگل

سابقه وب گردی شما در سایت ها

سابقه وب گزارش وب سایتهای بازدید شده، زمان انجام کار و قابلیت جستجوی سابقه آنلاین خودتان را در اختیار شما قرار می‎دهد. آن را در www.google.com/history امتحان کنید.

چطور در این موتور قدرتمند جستجو گردش کنیم

شروع آسان

مهم نیست که در ارائه کننده چه چیزی هستید، شعار سئو و گوگل این است “آسان بگیرید”. با وارد کردن یک نام یا کلمه ساده شروع کنید. اگر در جستجوی یک مکان یا محصول در یک مکان خاص هستید، نام را همراه با شهر یا کد پستی وارد کنید.

وقتی خود گوگل به زبان روان این را میگوید  و درواقع می خواهد بگوید ربات های من به این شکل عمل می کنند چرا باید ما گوش های خود را بگیریم؟؟؟…

امتحان کنید

گوگل

نادیده گرفتن غلط املایی در جستجو نه در سئو و گوگل

غلط‌گیر املای Google صرف‌نظر از اینکه شما واژه​ای را به صورت صحیح یا اشتباه وارد می​کنید، رایج‌ترین املای یک کلمه را نشان می​دهد.

امتحان کنید“gooogle” را جستجو کنید

اما هیچگاه نباید از این نکته مهم سئو و گوگل دور ماند که اگر شما مطالب داخل سایتتان دارای غلط املایی باشد علاوه بر این که از نظر خواننده اعتباری نخواهد داشت در صفحات آخر جستجو قرار خواهید گرفت.

استفاده از کلمات آشنای وب در سئو و گوگل

عملکرد موتورهای جستجو، تطابق دادن کلماتی که شما وارد می​ کنید با صفحات موجود در اینترنت است. از این رو استفاده از کلماتی که احتمال نمایش آنها در صفحات بیشتر است سبب می ​شود که بهترین نتایج را در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال بجای اینکه تایپ کنیم سرم درد می ​کند ، سرچ کنیم سردرد زیرا این کلمه ه​ا هستند که در سایت ​های مختلف از آن ها استفاده می ​شود.

امتحان کنید

بیشترین نتیجه با کمترین ورودی

عبارات جستجوی یک یا دو کلمه‌ ای ساده معمولاً گسترده‌ ترین نتایج را در اختیار شما قرار می‌دهد. ابتدا با عبارات جستجوی کوتاه شروع کنید، سپس با افزودن کلمات بیشتر، نتایج خود را تصحیح کنید.

امتحان کنید

گوگل

جستجو با یک عبارت دقیق در سئو و گوگل

برای جستجوی عبارت دقیق به یک ترتیب خاص ، علامت​های نقل قول را در اطراف کلمات بگذارید “[هر کلمه​ای]”. به خاطر داشته باشید که جستجو با استفاده از علامت‌های نقل قول​ ممکن است برخی از نتایج مرتبط را شامل نشود. به عنوان مثال، جستجوی “ناقوس اسکندریه” سبب می​شود به صفحاتی که در آن از ناقوس بزرگ اسکندریه نام برده شده است دسترسی نداشته باشید.

امتحان کنید“”نوآوران طراحی”” را جستجو کنید

استفاده از واژه‌های توصیفی

هرچقدر کلمه شما خاص‌تر باشد، احتمال اینکه نتایج مرتبطی پیدا کنید، ییشتر است. از این رو [آهنگ​های زنگ مشهور] نسبت به [صداهای مشهور] بهتر است. به خاطر داشته باشید که حتی اگر کلمه معنای درستی هم داشته باشد، اگر کلمه ای نباشد که اکثر مردم استفاده می‌کنند، ممکن است صفحاتی را که شما می‌خواهید دربرنگیرد.

امتحان کنید

نگران بزرگی و کوچکی حروف در سئو و گوگل نباشید

موتور های جستجو به بزرگی و کوچکی حروف حساس نیست. جستجوی new york timesنتایجی مشابه جستجوی New York Times خواهد داشت.

امتحان کنید

عکس صفحه از عبارت جستجوی خاص سایت 'op-ed site:nytimes.com'

جستجو در یک سایت خاص

اگر مطمئن هستید که نتیجه مورد نظر شما در یک سایت یا یک نوع خاص از سایت (org، .edu.) موجود است، قبل از عبارت جستجوی خود :site را وارد کنید. به عنوان مثال: site:edu یا site:nytimes.com.

امتحان کنید“site:adnoavaran.ir سئو” را جستجو کنید

نگران علائم نگارشی در سئو و گوگل نباشید

علائم نگارشی در جستجو سئو و گوگل نادیده گرفته می​شود. این علائم شامل @#%^*()=[]\ و سایر نویسه‌های ویژه می‌باشد.

امتحان کنید

جستجو بر اساس نوع فایل در سئو و گوگل

با افزودن filetype: و ۳ حرف اختصار فایل، انواع خاصی از فایل را جستجو کنید، مانند PDF، PPT، یا XL.

امتحان کنید

شامل کردن یا نادیده گرفتن کلمه‌ها و نویسه‌ها در سئو و گوگل

کلمات و نویسه‌های معمول مانند the، & را در صورتی‌ که در جستجوی شما مهم و ضروری هستند (مثلاً جزئی از نام فیلم یا عنوان کتاب)، با قراردادن در علامت‌های نقل قول “the” هایلایت کنید. همچنین می‌توانید از علامت منها – برای مشخص کردن موارد خاص که نمی‌خواهید در نتایج شما باشند، مانند مواد لازم در دستور تهیه غذا استفاده کنید.

امتحان کنید

گوگل

یافتن دستور تهیه غذاها

پس از جستجوی یک دستور تهیه یا مواد لازم برای تهیه یک غذا، “دستور تهیه غذاها” را در پانل سمت چپ انتخاب کنید تا بتوانید نتایج دستور تهیه را مشاهده کنید.

امتحان کنید“نودل بروکلی با کره بادام زمینی” را جستجو کنید

جستجوی اعداد در یک محدوده

با جستجوی اقلامی که قیمت آنها در یک محدوده خاص است با گذاشتن زنجیره .. بین مقادیر، در محدوده بودجه خود خرج کنید.

امتحان کنید

گوگل

تبدیل واحدهای اندازه‌گیری در سئو و گوگل

هرنوع مقیاس را — مانند مایل به کیلومتر یا اونس به لیتر — با نوشتن عدد و واحد اندازه‌گیری تبدیل کنید.

امتحان کنید“مایل به کیلومتر” را جستجو کنید

گوگل

دریافت زمان

برای مشاهده زمان مکان‌های مختلف دنیا، عبارت time و نام شهر یا کشور را بنویسید.

امتحان کنید“time japan” را جستجو کنید

گوگل

تبدیل ارزها

با جستجوی [واحد پول ۱] به [واحد پول ۲]، نرخ​های تبدیل ارز کنونی را دریافت کنید.

امتحان کنید“usd in pesos” را جستجو کنید

گوگل

بررسی آب و هوا

برای دریافت پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کنونی یک منطقه‌، weather و بدنبال آن یک کد پستی ایالات متحده یا نام یکی از شهرهای دنیا را تایپ کنید. برای دریافت وضعیت آب و هوای مکان فعلی خود، عبارت weather را به تنهایی وارد کنید.

امتحان کنید“weather chicago” را جستجو کنید

گوگلGOOG

دریافت نرخ‌های کنونی بازار سهام در سئو و گوگل

با تایپ هر نماد سهام در کادر جستجو ، نرخ​های کنونی بازار سهام را مشاهده خواهید کرد که به صورت زنده و مستقیم در نتایج جستجو به روز می​شوند. برای مشاهده یک تجزیه و تحلیل دقیق از بازار همراه با جزئیات، از Google Finance، روی پیوند موجود در صفحه نتایج کلیک کنید.

امتحان کنید“GOOG” را جستجو کنید

بررسی امتیازات و برنامه‎های ورزشی در سئو و گوگل

به سادگی و با نوشتن نام تیم یا لیگ در کادر جستجو، امتیازها و برنامه مسابقات تیم​های مورد علاقه خود در NBA، NFL،NHL و MLB را دریافت کنید.

امتحان کنید

گوگل Goggles

جستجو با Goggles

آیا می​خواهید با استفاده از دوربین تلفن همراه خود بجای نوشتن کلمات، در اینترنت جستجو کنید؟ در Android، برنامه Google Goggles خود را باز کنید (در iPhone، برنامه جستجوی Google را باز کرده و Goggles را انتخاب کنید)، از موردی که می​خواهید جستجو کنید یک عکس کوچک بگیرید و منتظر نتایج باشید. نیازی به نوشتن نیست.

ردیابی بسته​ های خود

با نوشتن شماره ردیابی به صورت مستقیم در کادر جستجو، بسته​های UPS، FedEx یا USPS خود را ردیابی کنید. وضعیت انتقال بسته در نتایج به شما نشان داده می​شود.

امتحان کنید

گوگل

دریافت تعاریف در سئو و گوگل

برای دریافت تعریف هر کلمه، عبارت define: را جلوی کلمه بنویسید.

امتحان کنید“define : seo” را جستجو کنید

گوگل '100*3.14-cos(83)='

انجام محاسبات

هر معادله ریاضی را در کادر جستجو وارد کنید تا پاسخ شما را محاسبه کنیم.

امتحان کنید“۱۰۰*۳٫۱۴-cos(83)=” را جستجو کنید

مکان‌یابی فعالیت​های زمین‌لرزه

در کادر جستجو عبارت earthquake را بنویسید تا نتایج شما را با توجه به اطلاعات تجزیه و تحلیل جغرافیایی ایالات متحده، زمان، مکان و قدرت زمین لرزه​های اخیر نشان دهد.

امتحان کنید

گوگل

جستجو بر اساس موقعیت مکانی

یک کد پستی به انتهای هرکدام از جستجوهای مکان، مانند barbecue ribs وارد کنید و نتایجی را دریافت کنید که نزدیک‌ترین رستوران​‌های دارای کباب را همراه با شماره تلفن آنها، نقشه و حتی نظرات مربوط به آن نشان می​دهد. اگر کد پستی خود را وارد نکنید، ممکن است مکان​های نزدیک به شما را پیشنهاد کنیم.

امتحان کنید“barbecue ribs 35201” را جستجو کنید

جستجوی موقعیت‌های مکانی بر اساس
کد پستی و کد منطقه

آیا می​خواهید بدانید که یک کد پستی یا کد منطقه در کجا قرار دارد؟ کافی است آن را در کادر جستجو بنویسید.

امتحان کنید

خرید و مقایسه

از پیوند “خرید” در پانل سمت چپ در صفحه نتایج استفاده کرده و محصولات را خریداری کنید، همچنین می‌توانید قیمت‌های موجود در وب را مقایسه کنید.

امتحان کنید

گوگل

دریافت زمان طلوع / غروب خورشید به وقت محلی

برای مشاهده زمان دقیق طلوع و غروب خورشید در شهرهای سراسر ایالات متحده و جهان، عبارت sunrise یا sunset را قبل از نام شهر بنویسید.

امتحان کنید“sunrise tehran” را جستجو کنید

پیداکردن کسب و کارهای محلی

برای یافتن یک فروشگاه، رستوران یا سایر کسب و کارها در یک مکان، نوع کسب و کار و موقعیت مکانی را بنویسید تا لیستی از مکان​هایی که در مجاورت شما وجود دارد همراه با نقشه، نظرات و اطلاعات تماس در اختیار شما قرار دهیم. اگر موقعیت مکانی را در جستجوی خود وارد نکنید، فقط مکان​های نزدیک به شما را پیدا می​کنیم.

امتحان کنید

گوگل

دریافت زمان پخش فیلم​ ها

نام یک فیلم یا فقط کلمه “فیلم” را جستجو کنید تا سینماهای نمایش‌دهنده و زمان​های پخش را در منطقه خود ببینید.

امتحان کنید“movie” را جستجو کنید

خواندن کتاب‌های مربوط به دامنه عمومی

نوشتار کامل آثار دامنه ​های عمومی مانند موبی دیک را به صورت رایگان و با انتخاب “کتاب​ها” در پانل چپ نتایج جستجوی خود بخوانید.

امتحان کنید

تمرکز در یک محدوده خاص

برای مشخص کردن محدوده عددی خاص، .. و سپس فاصله و بعد اعداد محدوده موردنظر خود را تایپ کنید. به عنوان مثال اگر اتومبیلی با بیش از ۳۰۰ اسب بخار را جستجو می​کنید، اتومبیل‌های “۳۰۰٫٫ horsepower” را جستجو کنید. نمونه‌های دیگر عبارتند از: باتری “۲۲۰٫٫ V” یا “۱٫٫ RPM” یا “۸۰۰۰٫٫ mAh”

امتحان کنید

گوگل

بررسی برنامه‌ زمانی پروازها

برای دیدن برنامه زمانی‎ پروازها به یا از یک مکان خاص، نوع flights from یاflights to و سپس شهر یا فرودگاه موردنظر خود را تایپ کنید. همچنین می‎توانید باto یا from موقعیت مکانی دیگری را اضافه کنید و برنامه‎های یک مسیر خاص را ببینید.* اطلاعات مربوط به برنامه زمانی پروازها توسط OAG و QuickTrip از طریق Innovata ارائه می​شوند.

امتحان کنید“پروازهای رشت به شیراز” را جستجو کنید

تحقیقات مربوط به وضعیت سلامت

برای دیدن اطلاعات مربوط به یک بیماری شایع یا علایم آن بیماری، آن را در کادر جستجو وارد کنید و ما ابتدای خلاصه‎ای از نظرات یک کارشناس را در اختیار شما قرار می‎دهیم. می‎توانید روی آن کلیک کنید و کل مقاله را بخوانید.

امتحان کنید

گوگل 'frontier 667'

بررسی زمان پروازها

اطلاعات مستقیم مربوط به ورود و خروج پروازها در ایالات متحده را تنها با جستجوی نام خطوط هوایی و شماره پرواز مشاهده کنید.

امتحان کنید“frontier 667” را جستجو کنید

دریافت اخبار جهان

هر موضوعی را که می‌خواهید جستجو کرده و سپس روی برگه “اخبار” در پانل سمت چپ کلیک کنید تا نتایج خبری را از منابع موجود در سرتاسر جهان دریافت کنید.

امتحان کنید

با قرار دادن علامت ~ بلافاصله در مقابل واژه جستجو، نتایج دارای مترادف را نیز مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال با جستجوی کریسمس ~دستور تهیه دسر، نتایجی برای دسرها، همراه با شکلات، شیرینی و سایر خوراکی​ها نشان می​دهد.

امتحان کنید

گوگل

جستجوی صوتی در گوگل

برای جستجوی وب با استفاده از صحبت کردن، روی دکمه میکروفن در کادر جستجوی Google در صفحه اصلی خود کلیک کنید یا دکمه جستجو را در تلفن خود چند ثانیه پایین فشار دهید تا صفحه “اکنون صحبت کنید” فعال شود. جستجوی صوتی برای Android از عملکردهای صوتی موجود در Android نسخه ۲٫۲ (Froyo) و نسخه بالاتر پشتیبانی می​کند.

بررسی اطلاعات عمومی در گو گل

برای جستجوی واژه ​های آماری در گوگل مانند جمعیت یا نرخ بیکاری، پس از آن نام یک استان، ایالت یا کشور را بنویسید تا اطلاعات فوری را درباره مکان انتخابی خود مستقیماً از اداره آمار ایالات متحده و آمار اداره کار دریافت کنید. از آن قسمت، می​توانید کلیک کرده و نسبت‌ها را در مکان​های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید.

امتحان کنید

گوگل

دریافت اطلاعات تعاملی مالی در گوگل

برای اینکه نتایج مالی تعاملی داشته باشید، از طریق دستگاه​های iPhone یا Android (نسخه ۲٫۱ یا جدیدتر) به google.com بروید و نماد بازار بورس مورد نظر خود را جستجو کنید. یک نمودار تعاملی را بر روی یک کارت مشاهده می​کنید، می​توانید با ضربه زدن روی دکمه‎های موجود در زیر نمودار، نماها را به تاریخ دیگری جابجا کنید.

مشاهده اطلاعات دارو در سایت گوگل

نام یک داروی معمولی یا یک دارو با مارک خاص را جستجو کنید تا خلاصه و توصیف آن دارو را به شما نشان دهیم. همچنین می​توانید با کلیک بیشتر به اطلاعاتی درباره عوارض جانبی، مقدار استفاده و احتیاطهای لازم که از طرف مؤسسه​های ملی بهداشتی ارائه می​شوند، دسترسی داشته باشید.

امتحان کنید

گوگل

Instant در تلفن همراه

Google Instant در تلفن همراه نه تنها پیش‌بینی​ها را نشان می​دهد بلکه با نمایش نتایج واقعی جستجو در حین نوشتن، جستجو را سریعتر می‌کند. نسخه بتا در اکثر تلفن​های iPhone و Android در ایالات متحده آمریکا قابل استفاده است. آن را امتحان کرده و در مرورگر تلفن خود به google.com بروید، روی پیوند “روشن کردن” Google Instant در پایین کادر جستجو کلیک کنید (اگر پیوند “روشن کردن” را مشاهده نمی​کنید، چند لحظه منتظر بمانید و سپس صفحه را بازخوانی کنید).

گوگل

استفاده از پیش‌نمایش سریع در تلفن همراه

پیش‌نمایش ​های سریع Google در تلفن ​های همراه برای دستگاه‌ های Android (نسخه ۲.۲ و بالاتر) و iOS (نسخه ۴.۰ و بالاتر) به ۳۸ زبان موجود است. این برنامه همانند نسخه پیش‌ نمایش‌های سریع ویژه دسکتاپ، به شما امکان می‌دهد نتایج جستجوی عکس‌های فوری صفحه وب را با مشاهده مقایسه کنید و به شما کمک می‌کند به سهولت و سرعت بیشتری نتیجه درست را انتخاب کنید.

عکس صفحه جستجوی نزدیک

جستجو بر اساس موقعیت مکانی در موتور جستجوی گوگل

اگر می ​خواهید مکان​ های سرو سوشی در مجاورت خود را پیدا کنید، با استفاده از گوشی تلفن هوشمند خود به Google.com بروید و بنویسید “sushi”. درصورت به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود با Google، کسب و کارهای نزدیک به مکان کنونی خود را دریافت خواهید کرد. اگر می​خواهید در مکان دیگری جستجو کنید، مکان را در عبارت جستجو مشخص کنید، مانند پیتزا در یوسف‌آباد.

گوگل

دریافت وضعیت آب و هوای تعاملی از طریق موتور جستجوگر گوگل

برای مشاهده نتایج جدید جستجوی آب و هوا که به شما امکان می​دهد تا با نتایج به‌دست آمده بازی کنید، کافیست از طریق دستگاه iPhone یا Android خود به google.com بروید و آب و هوا را جستجو کنید.

در پایان لازم است گویای آن باشیم تنها کسانی میتوانند در علم سئو توانمند و مدعی باشند که  با تغییرات موتور های جستجو هماهنگ هستند

 

منبع : موتور جستجوگر گوگل

گوگل و تاثیر آن در سئو گوگل تمام نکات و ترفندها سئو و موتور جستجوگر گوگل :  موتور جستجوگر گوگل محبوبترین گوگل موتور جستجوی جهان گوگل و ملاک اصلی گوگل رقابت سئو در جهان می باشد. در این پست مدیریت سئوی مجموعه گوگل سعی نموده است گوگل شما را بیشتر گوگل با این موتور جستجوگر گوگل که ملاک ارزشیابی گوگل سئوی سایت ها می باشد بپردازد.گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *