شما اینجا هستید: خانه » طراحی و سئو وب سایت » سئو (seo) و بهینه سازی سایت » کلمات کلیدی سایت ، عنوان و توضیحات

کلمات کلیدی سایت ، عنوان و توضیحات

عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی سایت

کلمات کلیدی سایت

عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی سایت : چگونه عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی مناسب سایت خود را انتخاب کنیم؟

بعد از این که ما هدف کلی خود را برای راه اندازی یک سایت تعیین نمودیم و زمینه و محتوای کاری خودمان رامشخص نمودیم نیاز به انتخاب یک دامین برای راه اندازی سایت خود داریم که در مقاله : “نکات مهم انتخاب دامین خوب چیست ؟”به آن اشاره خواهیم کرد.

اولین گام بعد از راه اندازی سایت :

مهمترین و تاثیر گذار ترین بحث در زمینه بهینه سازی سایت و سئو : عنوان سایت ، توضیحات و کلمات کلیدی است. موارد ذکر شده جز مهمترین و اساسی ترین بخش بهینه سازی و سئو سایت ما است. هر چه سئوسایت ما قوی تر باشد درجنگ بین سایتهای رقیب برتری بیشتری خواهیم داشت.

انتخاب عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی سایت : کلمات کلیدی

به طور خلاصه در زمان انتخاب عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی به سه نکته بزرگ واساسی توجه داشته باشیم. ارتباط ، محبوبیت ، رقابت سه رکن اصلی در انتخاب است که به ترتیب اولویت و تاثیر گذاری دربهینه سازی سئو از اهمیت بالایی برخوردار است.

۱٫بطور کامل با محتوای اصلی سایت ما مرتبط باشد.

هر چه ارتباط این کلمات کلیدی انتخاب شده با محتوای سایت ما بیشترباشد باعث بهبود سئو ما خواهد شد.برای مثلا اگر سایتی با محتوای تبلیغات داشته باشیم انتخاب های مثل ” روشهای صحیح تبلیغات ” میتواند یک کلمه مناسب باشد. مهمترین عنصر برای انتخاب همین ارتباط مناسب کلمات کلیدی وصحیح با محتوای سایت ما است.

۲٫تعداد استفاده کاربران از کلمات کلیدی در جستجوها زیاد باشد.

محبوبیت کلمات کلیدی انتخاب شده باید در بین کاربران اینترنت زیاد باشد . هر چقدر کلمه انتخابی ما در بین کاربران محبوبیت  بیشتر داشته باشد و در مورد آن جستجوی بیشتری در موتورهای جستجوگر انجام شده باشد با اطمینان میتوان گفت که ما نیز بیشتر در بین کاربران دیده خواهیم شد. اما باید به یاد داشته باشیم که ملاک ارتباط آن با محتوای سایت ما هماهنگ باشد.

۳٫تعداد استفاده از آن درسایت های دیگر

بدیهی است به هر اندازه این کلمات کلیدی تر باشد رقابت بر سراستفاده از این کلمات محبوب نیز بیشترخواهد شد . ما باید هر سایت دیگر را رقیب خود بدانیم.ما باید کلماتی را انتخاب کنیم تا علاوه بر محبوبیت و ارتباط با سایت ما رقابت کمتری بر سرآن وجود داشته باشد.ما باید تمام ملاک ها مد نظر بگیریم تا بهتر دیده شویم.همچنین نکته بسیار مهمی را باید در این بخش در نظر بگیریم که در صورت گرفتن بک لینک برای کلمات خاص رتبه ما در آن کلمه خاص در گوگل بالا خواهد آمد.

همان طور که گفتیم بهترین و مهمترین متا تگ‌ها که برای موتور‌های جستجوگر قابل اهمیت هستند عبارتند از :

عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی .

در ادامه هر کدام را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عنوان سایت

اساسی ترین کلمه کلیدی برای موتورهای جستوگر است.ما باید در انتخاب عنوان سایت خیلی دقیق باشیم . برای انتخاب عنوان سایت خودمان تلاش کنیم که از اصلی ترین کلمات کلیدی سایتمان استفاده کنیم، هیچ وقت فراموش نکنیم که در به کار بردن کلمه کلیدی سایت زیاد روی نکنیم.عنوان سایت از حدود ۴۰تا۷۰ حرف بیشتر نباشد.سعی کنیم تاعنوان سایت با دامین ما تناسب داشته باشد در آپدیت های جدید گوگل به عنوان سایت و دامین اهمیت بیشتری داده می شود.

به عنوان مثلا : کانون تبلیغاتی نوآوران مشاور و مجری کلیه امور تبلیغاتی

توضیحات سایت

ما باید توضیحات سایت را طوری انجام دهیم که شامل توضیح کوتاهی از سایت ما و هدفهای ما را نشان دهد. سعی کنیم در توضیحات سایت خود ۱- نام و عنوان سایت را بیاوریم ،همچنین بهتر است از کلمات کلیدی که برای سایت خود مشخص نموده ایم برای سایت خودمان استفاده کنیم در توضیحات سایت میتوانیم از کلمات کلیدی بیشتری نسبت به عنوان سایت استفاده کنیم. به یاد داشته باشیم که توضیحات سایت ما از حدود ۸۰تا۱۶۰ حرف بیشتر نباشد.

به عنوان مثلا : کانون تبلیغاتی نوآوران با انبوهی از خلاقیت و ایده پردازی نو

 کلمات کلیدی سایت

تا چندی پیش کلمات کلیدی سایت مهمترین بخش سئو(بهینه سازی) سایت ما را در بر میگرفت و می توانیم بگوییم پایه  و اساس سایت ما برای جستجو همین کلماتکلیدی بوده . اما در آپدیت های جدید گوگل اعلام کرد دیگر در جستجوی خود به کلمات کلیدی اهمیت کمتری میدهد اما به نظر میرسد که این گفته ها هنوز محقق نشده و در نتایج گوگل درصد بالایی بر اساس همین کلمات کلیدی وجود دارد. به یاد داشته باشیم که کلمات کلیدی بیشتر از ۱۰ مورد استفاده نکنیم و با (,) کاما  از هم جدا کنیم . برای انتخاب کلمات کلیدی سایت باید  چگالی  کلمات استفاده شده در سایت مان  را بررسی کنیم تا این کلمات کلیدی بهتردیده شوند.حتما به یاد داشته باشیم که در انتخاب کلمات کلیدی سایت مهمترین عوامل ارتباط با محتوای سایت ما، سپس محبوبیت در بین کاربران و بعد از آن رقابت بر سر کلمات کلیدی دربین سایت های دیگر را لحاظ کنیم.

به عنوان مثلا : طراحی , تبلیغات ,چاپ ,اجاره بیلبورد , بهینه سازی , آموزش سئو ،کلمات کلیدی سایت (متا تگ‌ها)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *