شما اینجا هستید: خانه » بسته بندی » طراحی و بسته بندی کالا

طراحی و بسته بندی کالا

طراحی و بسته بندی کالا:

امروزه با توجه به ازدیاد شرکت ها و کارخانه ها برای تولید انواع و اقسام کالا و محصولات، رقابت بین آن ها نیز به همان نسبت افزایش یافته است و در این میان بسته بندی کالا یکی از عوامل ایجاد رقابت به شمار می رود،زیرا یک ابزار قدرتمند برای به فروش رساندن کالا می باشد،به طوری که بیشتر کارخانه ها زمان،هزینه و نیروی زیادی صرف طراحی و بسته بندی محصولات خود می کنند.

طراحی و بسته بندی کالا طراحی و بسته بندی کالا شاید در نگاه اول با اهمیت پنداشته نشود اما زمانی اهمیت آن معلوم می شود که دو محصول مشابه، کنار هم در قفسه ی مغازه ها برای فروش قرار بگیرند.
طراحی و بسته بندی کالا بنا به سلیقه ی مشتری ها و سن و جنس و…باید متفاوت باشد. به طور مثال کالاهای مناسب برای کودکان باید دارای بسته بندی و رنگ آمیزی شاد و کارتونی یا دارای تصویر شخصیت محبوب بین آن ها باشند تا کودکان را به سمت خرید جذب کنند یا بلعکس برای خانم ها از رنگ ها و طرح های زیبا و لطیف و مناسب با روحیات آن ها استفاده شود.طراحی و بسته بندی های جدید برای بعضی از کارخانه های قدیمی نتیجه ی معکوس می دهد زیرا آن ها محصولات خود را چندین دهه با بسته بندی خاص خود معرفی کرده اند.در واقع مردم جامعه آن برند را با طرح خاص خود شناخته ان. تغییر در این بسته بندی ها، باعث تغییر در دید مردم و افت فروش آن ها خواهد شد.
طراحی و بسته بندی کالا باید به گونه ای باشد که علاوه بر جلوه های زیبایی ظاهری برای جذب مشتری،بتواند از کالا محافظت کند تا بتواند آن را سالم دست مشتری برساند و کاربردی باشد تا بتوان آن را به سهولت نقل و انتقال داد و همچنین با توجه به نیاز جامعه و قومیت و نژاد و وسایل و امکانات اولیه آن ناحیه طراحی شود تا برای تولید محصول مورد نظر مشکلی به وجود نیاید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *