شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » رتبه الکسا در طراحی وب سایت

رتبه الکسا در طراحی وب سایت

رتبه الکسا در طراحی وب سایت تاچه اندازه مورد اهمیت است؟

رتبه الکسا در طراحی وب سایت تاچه اندازه مورد اهمیت است؟الکسا وب سایت بسیارمناسب و قابل قبول برای رتبه دهی سایت ها است که بسیاری از سئو کاران برای بررسی سئو سایت ازآن بهره می برند و بسیاری از وب مستر ها از تنزل رتبه الکسای سایت خود نگرانند .  . اما اگر قدری واقع بینانه بیاندیشیم به نظر شما رتبه الکسا در ایران تا این حد مهم است ؟ آیا الکسا می تواند به طور منصفانه وب سایت ها را رتبه دهی نماید ؟ و آیا رتبه الکسا میتواند با سئو سایت ارتباط داشته باشد ؟

اگر واقع بینانه به سوالات بالا فکر کنیم می بینیم که نمی توان با تکیه به رتبه دهی های الکسا در باره سئو سایت و حتی آمار بازدید کنندگان سایت نتیجه گیری کرد !

رتبه الکسا تا چه حد معتبر است ؟

بیایید از همین حالا توافق کنیم که آنچه در این مطلب درباره الکسا بحث می شود به کشور خودمان مربوط است . حال بیایید دلیل نا عادلانه بودن نتیجه گیری ها و رتبه دهی های الکسا رامورد بررسی قرار دهیم.

پیش از هر چیز لازم است بدانید که الکسا بر اساس میزان بازدید یک وب سایت عمل می کند و آن هم نه هر بازدیدی ! الکسا تنها بازدید هایی را مورد محاسبه قرار می دهد که از طریق تولبار انجام می شوند . حتما به نا عادلانه بودن این رتبه دهی پی برده اید ؟! اولین نکته آن است که تولبار الکسا را عموم کاربران اینترنت روی مرور گر خود نصب ننموده اند و معمولا وب مسترها و طراحان وب سایت از آن استفاده می کنند . بنابر این وب سایت هایی مثل وب سایت های آموزش سئو وب سایت و آموزش طراحی سایت و … که بیشتر توسط وب مسترها مشاهده می شود ، دارای الکسای مناسبی است در مقابل مثلا وب سایت های تفریح و سرگرمی که کاربران عادی بازدید کنندگان آن هستند از الکسای بدتری برخوردار است . نکته دوم اینکه همین کاربران محدود که روی رایانه شخصی خود تولبار الکسا را نصب نموده اند نیز در محل کار ، کافی نت ، موبایل و … تولبار الکسا را روی مرورگر  خود ندارند . بنابر این باز هم الکسا رتبه دهی معتبری نخواهد داشت . بنابر این بهتر اس ذهن خود را درگیر رتبه ها نکنید و روی کیفیت وب سایت خود متمرکز باشید. وب سایت شما زمانی موفق است که کاربران هدفمند وارد آن شوند و از خدمات شما استفاده کنند یا کالاهایی که در وب سایت به فروش می رسانید بخرند و باور کنید که چنین کاربرانی ، هیچ گاه رتبه الکسای وب سایت شما را کنترل نخواهند کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *