شما اینجا هستید: خانه » هدایای تبلیغاتی » تقویم ۹۵ سالنامه و سررسید

تقویم ۹۵ سالنامه و سررسید

سر رسید 95

از فعالیت های کانون تبلیغاتی نوآوران می توان به طراحی و چاپ انواع سر رسید و تقویم اعم از دیواری جیبی و … اشاره کرد.

شما می توانید جهت سفارش تقویم ۹۵ سالنامه و انواع سررسید با نوآوران تماس بگیرید.

سررسید ها را می توان برحسب جنس جلد، نوع صفحات، نوع چاپ، اندازه (قطع) چاپ و نوع صحافی دسته بندی نمود.

انواع اندازه های سر رسید:

۱- سررسید وزیری: از رایج ترین سررسیدهای موجود می باشد که معمولا در سایز ۲۴×۱۷ سانتی متر چاپ می شود.
۲- سررسید رقعی: اندازه معمول چاپ این سررسیدها ۲۲×۱۵ سانتی متر می باشد.
۳- سررسید مدیران ( رحلی ): سایز تشریفاتی سررسید بوده و معمولاً در سایز ۳۴×۲۴ چاپ می شود.
۴- سررسید جیبی: سررسید ( تقویم )های جیبی سایزهای مختلفی دارند که رایج ترین آنها ۱۰×۱۵ سانتی متر است.
۵- سررسید پالتویی: سایز معمول این سررسید ها ۱۷×۱۲ سانتی متر است. ( سایز پالتویی بلند تقریباً ۱۳×۲۲ سانتی متر است.)
۶- سررسید خشتی: سایز خشتی به صورت مربع و با اندازه تقریبی ۲۱×۲۱ سانتی متر می باشد ولی معمولاً سررسیدهای خشتی در اندازه ۱۶×۱۶ یا ۱۷×۱۷ چاپ می شوند.
توضیح: انواع دیگری از اندازه های چاپ سررسید هم وجود دارد، ولی رایج ترین آن ها که معمولاً در کشورمان استفاده می شود موارد ذکر شده است. لازم به ذکر است سایزهای اعلام شده سایزهای رایج چاپ می باشد ولی ممکن است شرکت های مختلف سررسیدها را در سایز متفاوتی چاپ کنند، لذا برای چاپ لت سررسید، حتماً برگه های سررسید مورد نظر را اندازه بگیرید.

انواع صحافی سررسیدها:

۱- صحافی دوخت: در صحافی دوخت برگه های تاخورده ی فرم های چاپ به هم دوخته شده و به جلد سررسید متصل می شوند. این نوع صحافی رایج ترین نوع صحافی سررسید است و قیمت مناسبی هم دارد ولی با توجه به زمانی که صحاف برای انجام آن گذاشته و موادی که استفاده شده ممکن است کیفیت بسیار بالا یا بسیار پایین داشته باشد.
۲- صحافی فنری و فنر دوبل: در صحافی فنری از رول های فنر بر روی برگه های پانچ شده ی سررسید استفاده می شود که کیفیت مناسبی دارد و از صحافی دوخت گران تر است.
۳- صحافی کلاسوری: همانطور که از نام آن پیداست، در این نوع صحافی برگه های سررسید پانچ شده و با استفاده از گیره های فلزی به جلد متصل می شوند. حسن این نوع صحافی در لت گذاری می باشد که به راحتی می توان تعداد دلخواه لت یا برگه های دلخواه را به سررسید اضافه کرد.

 

انواع جنس های سررسید:

۱- سررسید سلفون: جلد سررسید روی برگه گلاسه چاپ شده و روی آن روکش سلفون مات یا براق می کشند و فرآیند جلدسازی را انجام می دهند. خدماتی نظیر یووی و ضرب طلاکوب هم بر روی این گونه جلدها رایج است.
۲- سررسید چرمی: چرم های موجود در بازار انواع مختلف داشته و نسبت به کیفیت آن قیمت های متفاوتی هم برای سررسید چرم موجود است. تشخیص کیفیت چرم استفاده شده برای جلد بیش تر به تجربه شخص بر می گردد و با مشاهده چرم های مختلف و لمس کردن جلد امکانپذیر است.
۳- سررسید ارگانایزر: ارگانایزر با کیفیت ترین جلد موجود در بازار بوده و به نسبت کیفیت آن قیمت بالایی هم دارد. ارگانایزرهای چرم رایج ترین نوع ارگانایزر در بازار هستند که از نظر رنگ یا شکل شبیه چرم هستند ولی کیفیت فوق العاده ای دارند. ضمن اینکه انواع دیگری از ارگانایزر با رنگ های مختلف در بازار موجود است. جلدهای ارگانایزر همگی از کشورهای دیگر وارد می شوند.
۴- سررسید ترمو: جلدهای ترمو هم شباهت زیادی به چرم و ارگانایزر دارند ولی از چرم گران تر و با کیفیت تر هستند. انواع مختلفی از ترمو نظیر ترمو ابری، ترموی چرم، ترموهایی که شباهات زیادی به گالینگور داشته و روکش پارچه ای دارند و نوعی ترمو که تقریباً حالت جیر دارد به عنوان جلد سررسید استفاده می شود.
۵- سررسید گالینگور: گالینگورها را معمولاً با لوح های تقدیر یا جلد پایان نامه ها می شناسیم، جلدی که معمولاً از کشیدن بافت خاصی از کاغذ بر روی مقوای اصلی جلد ساخته شده و یا از روکش پارچه در آن استفاده می شود که به گالینگور پارچه ای معروف است.
۵- سررسید برجسته: نوع جدیدی از جلد سررسید که چند سال است ساخت آن رایج شده و نمونه های موجود در بازار معمولاً با طرح ها و نقوش ایرانی و اسلامی بوده که قسمت هایی از آن ها به صورت برجسته ساخته شده است.
توضیح: ممکن است در کاتالوگ شرکت های مختلف عنوان های دیگری از جلدها را مشاهده کنید ولی همگی آن ها عضوی از انواع بالا محسوب می شوند، ب عنوان مثال جلد اشبالت، نوعی چرم می باشد.

 

 

راه های ارتباطی با کانون تبلیغاتی نوآوران:

شماره های تماس: ۴۶۴۳ ۳۳۸۲ – ۰۱۳ و ۹۴۲۹ ۳۳۸۲ – ۰۱۳

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *